28 Temmuz 2012 Cumartesi

İLKLER KUTUSUUzun zamandır aklımda bu düşünce vardı. bugün yapabildim biraz özensiz oldu ama daha süslenecek. Kızımın ilk oyuncağı, ilk çorabı, ilk kesilen saçını filan şimdilik aklıma gelen bunlar.  Büyüdükçe ilk karnesini ve başka ilklerini koyarım herhalde ve evlenince bu kutuyu kendisine hediye ederim diye düşünüyorum.
Bebeklik eşyalarının bir çoğunu başkaları kullansın diye vermişim ama minik elbiselerinden en çok giydiklerinden sakladım tabiki.

Ben kutuları kurcalarken illaki bunları giyeceğim diye zorla içine girebildi önlüksüz bebek olmaz diye onu da taktı.3 yorum:

 1. Çok güzel bir düşünce..Bende iki çocuğumun doğduğunda ilk giydiklerini saklarım..

  YanıtlaSil
 2. negüzel bende böyle bir kutu hazırladım ve sürekli içine bişeyler ekliyorum...
  ilk kaşığını ve ilk yaptığı resmi bile koydum...

  YanıtlaSil
 3. onları ileride kızınıza vermeyin. hiçbir zaman sizin için taşıdıkları anlamı taşımayacaktır. onlar aslında kızınızın değil sizin anılarınız. çocukluğuna ait birçok objesi saklanmış bir anne olarak söylüyorum. ne ilk karnemin ne ilk çizdiğim resimlerin benim için çok fazla değeri var. "Hmm güzelmiş" diyerek bakıyorum sadece. Ama kızlarımın zıbınlarına daha koklamadan bakınca bile içimde birşeyler akıyor. üstelik daha hala çok küçükler. Bir de büyüdüklerinde görsem neler canlanır kim bilir.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...