26 Ağustos 2013 Pazartesi

ÇOCUK OLMAK YA DA OLMAMAK


İnsanlar doğumlarından itibaren kendi yaşamlarını şekillendirebilir mi?
Hayır bu kişinin nerede ve hangi şartlarda dünyaya geldiğine bağlı. Ebeveynlerimizi ve yaşayacağımız yeri o yerin şartlarını seçme şansımız yok.

Mısır ve Suriye'de katledilen çocukların resimlerine bakmaya bile dayanamıyorum. İçim parçalanıyor onların hiç bir şeyi seçme şansı yoktu. Seçme şansları olsaydı savaşın ortasında doğmak istemezlerdi daha oynamaya doyamamışken, uykularında sessizce dünyayı terk etmek istemezlerdi.

Gezi olaylarında bir iki ağaç kesilecek diye günlerce dayanışma içinde olan duyarlı gençlerimiz şimdi nerelerde, bütün dünyaya 8 saat canlı duyuran dünya basını bugün bu çocuklar katledilirken nerelerde? Neden işimize gelmeyenleri görmüyoruz ? Sessiz kalmaya devam ediyoruz?

Üstteki fotoğrafa iyi bakın sizin çocuklarınız sizi tercih etmedi allah size bu yaşamı nasip etti. Ne kadar şükretsek azdır.Bu annenin acısını görebiliyor musunuz? Başka söze gerek yok...

Ben 6 yaşındaki kızıma bu resimleri gösterdim ve orada ne olduğunu anlattım ki gözü kulağı duyguları kapalı olmasın bu şartlarda yaşadığımız için şükredelim, sahip olamadıkları için üzülmesin diye anlattım.

3 yorum:

  1. Sözün bittiği an :( . Allah hepsinin, hepimizin yardımcısı olsun

    YanıtlayınSil
  2. Çok haklısın,Allah oradakilerin yardımcısı olsun :(

    YanıtlayınSil
  3. Böyle yararlı ve gözümüzü açan paylaşım için teşekkürler. Sizi takibe allıyorum... Bende beklerim bloğuma... http://basibaglikiz.blogspot.com/

    YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...