25 Haziran 2014 Çarşamba

MUTLU ANNELER DE HASTALANIR


Nereden başlasam nasıl yazsam bilemedim son üç ay o kadar farklı duygular yaşadım ki ...
Ben 14 yıldır kronik ülseratif kolit hastasıyım. Hamile olduğumu öğrendiğim zaman ilk işim hayat boyu kullanmam gereken ilacımı bırakmak oldu nedeni kızıma gaz yapar düşüncesiyle. Oysa ki Zeynep de içmiştim gaz yapınca da bebekliğinin 3.ayında süt vermeyi sonlandırmıştım. Zehara'mı anne sütüyle beslemek isterken işte bizim hastane koridorlarındaki hikayemiz başladı.
Canım kızım Zehra'mı dünyaya getirdim, sonrasında hastalandım hastaneye yattım. Kime ne zaman ne olacağını bilemiyoruz. Bizim imtihanımız da sağlığımla ilgili oldu.
Zeynep' den ilk uzun ayrılığımı hastanede yattığım sürede yaşadım doğduğu günden beri bir gece bile ayrılmamışken bir ay kadar uzun bir süre benden ayrı kalmasına nasıl dayandık? Aradan iki hafta geçmişti ki tekrar ateşim çıktı bir hafta yattım çıktım , derken üçüncü kez yine hastane odasındayım ve yalnızım. Ağır aktif ülseratif kolit atağı geçiriyorum bu satırları küçük hastane odamdan yazıyorum.
Daha önce de yazmak istedim fakat burada yaşadıklarımı; ateşten gözümü açamadığımı, tuvalete gitmekten yorulduğumu, çocuklarıma olan özlemimi, bebeğime sütümü ve kokumu veremediğimi, damarımı bulamadıklarından delik deşik moraran kollarımın acısını, kortizondan şişen yüzüme aynada bakamayışımı nasıl kaleme alabilirdim bilemedim.
Anne olarak zor günler geçiriyorum ama bunu da atlatacağım ve ben bunları mı yaşamıştım diyeceğim. Bloğuma kızlarımla güzel neşeli günler yaşadığımı yazmayı hasretle bekleyeceğim.

8 yorum:

 1. Evet sen çıkacaksın ve mutlu günleri yazmaya başlayacaksın ve ben de seni okuyacağım .hastalıktan değil de ayrılıktan bahsetmiş olman bile senin nasıl güzel bir anne olduğunu gösteriyor zaten.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canım bana ne büyük moral oldun çok sağol.

   Sil
 2. Büyük geçmiş olsun tez zamanda yavrularınıza kabuşursunuz inşallah sağlıkla :)

  YanıtlaSil
 3. Biraz one yazdigim mesaj gelmedi sanirim rabbim yavruları bir an once kavustursun. Hep sağlıkli ve mutlu olun

  YanıtlaSil
 4. canım çok geçmiş olsun nasılsın şimdi nasıl oldun

  YanıtlaSil
 5. mrb bloğuma bıraktığınız yorumu okudum... teşekkür ederim... bnimde bi kızım var üç aylık bıraktı emmeyi çok ta gazlı bir bebekti ama sağlığı çok şükür.... hamileleik boyunca kullandım ilaçlarımı... zorlu bir dönemdi ama dediğim gobi şükürler olsun herşey yolunda...
  şimdi ilaçlara devamm... :) konuştuğuma memnun oleum tabiiii

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...